Koronavírus a pečivo

Koronavírus a pečivo

Dnes, v čase strachu z koronavírusu zákazníci prirodzene riešia, či nebalené pečivo a chlieb nepredstavujú zvýšené riziko nakazenia sa.

Môžeme zodpovedne povedať, že nebalené pečivo a chlieb nepredstavujú pre spotrebiteľov riziko. A preto nie je potrebné ho baliť. S týmto súhlasia aj odborníci zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR, ktorý sa na tomto zhodli s pekármi združenými v Slovenskom zväze pekárov, cukrárov a cestovinárov po štvrtkovom (19.03.2020) krízového štábu. Informovala o tom Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov.

zdroj: aktuality.sk

Ak by ste aj napriek tomuto názoru odborníkov chceli mať istotu, že sa nenakazíte konzumáciou chleba a pečiva, môžete spraviť doma jednoduchú „sterilizáciu“ pekárenských výrobkov.

Predohrejte rúru na 70 až 90 ºC. Do takto rozohriatej rúry vložte pekárenský výrobok na 2 minúty. Za tento čas teplota v rúre zabije všetky vírusy a takto si starilizujete pekárenské výrobky.

Vírus SARS-CoV-2 spôsobujúci ochorenie COVID-19 zomiera pri teplote nad 56 ºC.

zdroj: tyzden.sk

Zohriatie pekárenských výrobkov v rúre predohriatej nad 70 ºC zabije vírus na jeho povrchu, ale samotným pekárenským výrobkom neublíži. Čo sa týka pekárenských výrobkov tie sa pečú pri teplote vyššej ako 200 ºC, ktorá bezpečne zabije vírus, ktorý by sa mohol nachádzať priamo vo výrobku.

Pokiaľ však po „sterilizácií“ pekárenských výrobkov v rúre ich chcete zamraziť počkajte, kým tieto výrobky vychladnú a až potom ich mrazte.